Prezentujemy narzędzia i metody przydatne na każdym etapie zaawansowania projektu. Porównujemy użyteczność oprogramowania wspierającego beneficjentów, udostępniamy wzory pism i dokumentów, dzielimy się technikami stosowanymi przez uznanych ekspertów.
Realizacja projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego z udziałem środków unijnych (tzw. projekty hybrydowe) jest bardzo złożona, a z uwagi na nieodpowiednie regulacje prawne – trudna w realizacji.
Wewnętrzne regulaminy mogą różnić się od siebie, zawierać dodatkowe warunki, które należy spełniać, ubiegając się o wybraną formę wsparcia. Często określają one również maksymalną kwotę refundacji.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat stopa bezrobocia w Polsce systematycznie ulega obniżeniu. Według aktualnych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynosi obecnie 8,4%1. W znacznym stopniu jest to zasługa wykorzystania narzędzi pomocowych skierowanych do przedsiębiorców. Programy dostępne w Urzędach Pracy umożliwiają przedsiębiorcom znalezienie odpowiednich kandydatów do pracy, podnoszenie...
Crowdfunding to jedno z najciekawszych źródeł finansowania swoich projektów. Co trzeba zrobić, aby pozyskać środki bezpośrednio od internautów?
Inkubator przedsiębiorczości to instytucja, której głównym celem jest wsparcie rozwoju przedsiębiorczości. Usługi oferowane przez inkubator stanowią alternatywę dla działalności gospodarczej. Działanie inkubatora przedsiębiorczości opiera się przede wszystkim na usłudze, jaką jest preinkubacja, czyli okres od zarysu pomysłu biznesowego do gotowości zarejestrowania działalności gospodarczej.
Start-upy uprawnione są do korzystania z większości konkursów badawczych i inwestycyjnych, aby jednak wziąć w nich udział, muszą pokonać kilka trudności oraz wystrzegać się zagrożeń, jakie wynikają z mnogości i nieznajomości dotacyjnych regulacji. Muszą również zwrócić szczególną uwagę na kilka newralgicznych, z ich punktu widzenia, kryteriów wyboru projektów.
Pozyskanie finansowania to proces, do którego trzeba się przygotować, jak do każdego innego projektu. Bez dobrego przygotowania trudno będzie osiągnąć sukces lub też warunki wejścia kapitałowego będą niekorzystne dla przedsiębiorcy. Wbrew pozorom zdobycie wsparcia od inwestora wcale nie jest łatwiejsze niż przebrnięcie przez gąszcz dotacyjnej dokumentacji. Problemy zaczynają się bowiem już na etapie...
Następna
strona
Tematy omawiane w poprzednich numerach:
Dodaj do ulubionych - opcja jest dostępna tylko dla aktywnych prenumeratorów.
Pełna funkcjonalność serwisu z wyłączeniem możliwości pobierania wydań w formacie PDF.