Crowdfunding to jedno z najciekawszych źródeł finansowania swoich projektów. Co trzeba zrobić, aby pozyskać środki bezpośrednio od internautów?

Crowdfunding to forma finansowania różnych projektów przez społeczność. To doskonały sposób dla przedsiębiorcy na pozyskiwanie kapitału, ale też na sprawdzenie, czy ludziom w ogóle podoba się to, co robimy i czy są w stanie za to zapłacić. Przykład? W maju 2016 r. firma Pebble Technology starała się pozyskać środki na stworzenie inteligentnego zegarka Pebble 2 Smartwatch, który zawierał m.in. moduł GPS i funkcję do monitorowania tętna. Produkt bardzo spodobał się społeczności: firma zebrała łącznie 12,7 mln USD od ponad 66 tys. internautów. Z kolei spółka Peak Design chciała stworzyć plecak dla fotografów, w którym sprzęt fotograficzny byłby starannie i profesjonalnie przechowywany. Projekt zyskał wsparcie od ponad 26 tys. osób i łącznie zebrano 6,5 mln dol. Inny przykład? Steamforged Games chciało zebrać środki na grę planszową opierającą się na konsolowym tytule „Dark Souls”. Zebrano ponad 4,8 mln USD od przeszło 31 tys. internautów. To tylko kilka rekordów z bieżącego roku i chyba najlepszy dowód na to, że środki na wymarzony projekt można dziś otrzymać od zupełnie obcych ludzi, którym najzwyczajniej spodoba się nasz pomysł.

Pozostałe 90% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Tylko on-line nr 13/2017

Nowe wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków ułatwią realizację projektów hybrydowych PPP?

Realizacja projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego z udziałem środków unijnych (tzw. projekty hybrydowe) jest bardzo złożona, a z uwagi na nieodpowiednie regulacje prawne – trudna w realizacji.

Czytaj więcej

Dotacja na doposażenie stanowiska pracy

DIF_10_51.jpg

Wewnętrzne regulaminy mogą różnić się od siebie, zawierać dodatkowe warunki, które należy spełniać, ubiegając się o wybraną formę wsparcia. Często określają one również maksymalną kwotę refundacji.

Czytaj więcej

Urząd płaci za pracownika

DIF_10_44.jpg

Na przestrzeni ostatnich kilku lat stopa bezrobocia w Polsce systematycznie ulega obniżeniu. Według aktualnych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynosi obecnie 8,4%1. W znacznym stopniu jest to zasługa wykorzystania narzędzi pomocowych skierowanych do przedsiębiorców. Programy dostępne w Urzędach Pracy umożliwiają przedsiębiorcom znalezienie odpowiednich kandydatów do pracy, podnoszenie kwalifikacji i kompetencji pracowników oraz wsparcie tworzenia miejsc pracy.

Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama