Czego potrzebuje firma? Jakie technologie można, a jakie należałoby wdrożyć w przedsiębiorstwie? Które spośród innowacyjnych rozwiązań mogą przynieść firmie największe korzyści? W jaki sposób efektywnie wprowadzić innowacyjny produkt na rynek? Jak sfinansować inwestycję? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzą konsultanci Ośrodków Innowacji akredytowanych przez Ministerstwo Rozwoju, w ramach świadczenia usług doradczych o charakterze proinnowacyjnym.

W odróżnieniu od poprzedniej edycji poddziałania 2.3.1 mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całej Polski mogą uzyskać dofinansowanie dla usług proinnowacyjnych oraz dla realizacji inwestycji związanej z wdrożeniem innowacji technologicznej.

Oferta Ośrodków Innowacji skierowana do przedsiębiorców obejmuje zaawansowane usługi o charakterze doradczym, akceleracyjnym, finansowym, mentoringowym i coachingowym, jak również usługi umożliwiające korzystanie z infrastruktury badawczo-rozwojowej oraz wspomagające zarządzanie procesami wdrażania innowacji w przedsiębiorstwie.

Proinnowacyjne usługi doradcze – wczoraj a dziś

W latach 2013–2015 przedsiębiorcy mogli korzystać z proinnowacyjnych usług doradczych świadczonych przez Ośrodki Krajowej Sieci Innowacji w ramach projektu „Doradztwo KSI KSU dla innowacyjnych”. Realizacji największej liczby usług podjęły się niżej wymienione ośrodki:

  • „NETRIX GROUP” Sp. z o.o. z Lublina;
  • Wielkopolski Instytut Jakości Sp. z o.o. z Poznania;
  • Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia z Łodzi;
  • Fundacja Poszanowania Energii z Warszawy;
  • Instytut Logistyki i Magazynowania z Poznania.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę

Zobacz również

Rozliczanie projektów unijnych

DiF_MC_66_3.jpg

Realizacja projektów, które otrzymały dofinansowanie, wiąże się z szeregiem obowiązków. Od momentu podpisania umowy o dofinansowanie do etapu rozliczania, a później trwałości projektu mijają miesiące, a nawet lata. Prowadzenie projektu zgodnie z umową o dofinansowanie oraz załącznikami do niej gwarantuje jego przepisowe i poprawne rozliczenie, w wyniku czego zostanie wypłacone dofinansowanie.

Czytaj więcej

Fundusze Europejskie w Polsce – nowy rok, nowe możliwości

DiF_24_7.jpg

Przedsiębiorcy, którzy planują długookresowe kierunki rozwoju, nastawione na wdrażanie innowacji wykorzystujących najnowsze rozwiązania i technologie, mają szansę na uzyskanie dofinansowania w ramach Funduszy Europejskich.

Czytaj więcej

Zmiany w SME Instrumencie ‑ co nas czeka w 2018 roku?

Jedyną stałą rzeczą w życiu są zmiany. SME Instrument (SMEI) idealnie wpisuje się w to stwierdzenie. Komisja Europejska zaplanowała szereg usprawnień, które mogą zaskoczyć małe i średnie firmy z całej Europy. Aby lepiej się do nich przygotować, opracowaliśmy materiał o zmianach oraz krótkie podsumowanie tego, jak wyglądał rok 2017 w SMEI – czyli kto był najskuteczniejszy i jak w tym wszystkim odnalazły się polskie firmy.

Czytaj więcej

Numer bieżący

Przejdź do

Partnerzy

Reklama