Czego potrzebuje firma? Jakie technologie można, a jakie należałoby wdrożyć w przedsiębiorstwie? Które spośród innowacyjnych rozwiązań mogą przynieść firmie największe korzyści? W jaki sposób efektywnie wprowadzić innowacyjny produkt na rynek? Jak sfinansować inwestycję? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzą konsultanci Ośrodków Innowacji akredytowanych przez Ministerstwo Rozwoju, w ramach świadczenia usług doradczych o charakterze proinnowacyjnym.

W odróżnieniu od poprzedniej edycji poddziałania 2.3.1 mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całej Polski mogą uzyskać dofinansowanie dla usług proinnowacyjnych oraz dla realizacji inwestycji związanej z wdrożeniem innowacji technologicznej.

Oferta Ośrodków Innowacji skierowana do przedsiębiorców obejmuje zaawansowane usługi o charakterze doradczym, akceleracyjnym, finansowym, mentoringowym i coachingowym, jak również usługi umożliwiające korzystanie z infrastruktury badawczo-rozwojowej oraz wspomagające zarządzanie procesami wdrażania innowacji w przedsiębiorstwie.

Proinnowacyjne usługi doradcze – wczoraj a dziś

W latach 2013–2015 przedsiębiorcy mogli korzystać z proinnowacyjnych usług doradczych świadczonych przez Ośrodki Krajowej Sieci Innowacji w ramach projektu „Doradztwo KSI KSU dla innowacyjnych”. Realizacji największej liczby usług podjęły się niżej wymienione ośrodki:

  • „NETRIX GROUP” Sp. z o.o. z Lublina;
  • Wielkopolski Instytut Jakości Sp. z o.o. z Poznania;
  • Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia z Łodzi;
  • Fundacja Poszanowania Energii z Warszawy;
  • Instytut Logistyki i Magazynowania z Poznania.

Full access available for logged users only. Log in or select the best subscription option here..

Log in Order a subscription

Also check

Fundusze Europejskie w Polsce – nowy rok, nowe możliwości

DiF_24_7.jpg

Przedsiębiorcy, którzy planują długookresowe kierunki rozwoju, nastawione na wdrażanie innowacji wykorzystujących najnowsze rozwiązania i technologie, mają szansę na uzyskanie dofinansowania w ramach Funduszy Europejskich.

Read more

Zmiany w SME Instrumencie - co nas czeka w 2018 roku?

Jedyną stałą rzeczą w życiu są zmiany. SME Instrument (SMEI) idealnie wpisuje się w to stwierdzenie. Komisja Europejska zaplanowała szereg usprawnień, które mogą zaskoczyć małe i średnie firmy z całej Europy. Aby lepiej się do nich przygotować, opracowaliśmy materiał o zmianach oraz krótkie podsumowanie tego, jak wyglądał rok 2017 w SMEI – czyli kto był najskuteczniejszy i jak w tym wszystkim odnalazły się polskie firmy.

Read more

Kolejna szansa na wsparcie inwestycji MŚP

2 sierpnia br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs w ramach swojego sztandarowego Działania 3.2.1 PO IR „Badania na rynek”. Kolejny raz mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa będą miały szansę pozyskania dotacji na realizację projektów obejmujących wdrożenie wyników prac B+R i prowadzących do uruchomienia produkcji nowych produktów lub usług.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Advertisement