Współpraca w projektach aplikacyjnych

Dif_14_14.jpeg

W okresie kilkunastu lat po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej można zaobserwować rosnącą konkretyzację tematyki programów dotacyjnych, nacisk na konkretne rezultaty w postaci przełomowych innowacji oraz wdrażania produktów i usług z założeniem ich sukcesu rynkowego. Jednak znaczący powinien być nie tylko potencjał biznesowy składanych propozycji, ale również ich podbudowa naukowo-badawcza. Jednym z przykładów realizacji takiej filozofii jest Poddziałanie 4.1.4 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój dotyczące projektów aplikacyjnych realizowanych we współpracy jednostek naukowych z przedsiębiorstwami.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (podmiot odpowiedzialny za nabór i ocenę wniosków) określa na swoich stronach internetowych i w dostępnych materiałach informacyjnych, że celem interwencji w obszarze Poddziałania 4.1.4 POIG jest znaczące zwiększenie skali wykorzystania nowych rozwiązań technologicznych niezbędnych dla rozwoju przedsiębiorstw oraz poprawy ich pozycji konkurencyjnej.

Dostęp możliwy dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę
Drukuj

Zobacz również

Archiwum