Dotacje i fundusze 10/2016

DiF_10.jpg

Crowdfunding - kiedy internauci finansują firmę

179 471 dolarów amerykańskich – tyle polski projekt drukarki 3D zebrał na największym portalu crowdfundingowym, kickstarter.com. Ten sam portal umożliwił zebranie ponad dwóch i pół miliarda dolarów dla przeszło stu tysięcy innych inicjatyw. Idea społecznego finansowania prywatnych przedsięwzięć rozwija się niezwykle dynamicznie a przykładów za wdrażaniem tego rodzaju wsparcia we własnej firmie byłoby wystarczająco na słusznej objętości publikacje. Warto więc zainteresować się tym tematem nie tylko ze względu na ciekawą alternatywę dla klasycznych źródeł pozyskiwania środków, ale z uwagi na szerokie spektrum wykorzystywania crowdfundingu. W tym numerze wyjaśniamy na czym to polega, w co inwestować i jak postarać się o inwestora a także jak stosować działania crowdfundingowe w polityce CSR.

Z myślą o drobnych inicjatywach jak zakładanie jednoosobowej działalności czy finansowanie kosztów pracownika prezentujemy przegląd wsparcia proponowany przez Urzędy Pracy. To wciąż niedocenione źródło pozyskiwania funduszy, a proces aplikowania i rozliczania projektu jest jednym z najprostszych wśród dotacji dostępnych na rynku.

Dziesiąte wydanie to nie tylko nowe tematy, ale także nowy wygląd. Oby był dla Państwa tak samo przyjemny w odbiorze jak dla nas.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum