179 471 dolarów amerykańskich – tyle polski projekt drukarki 3D zebrał na największym portalu crowdfundingowym, kickstarter.com. Ten sam portal umożliwił zebranie ponad dwóch i pół miliarda dolarów dla przeszło stu tysięcy innych inicjatyw. Idea społecznego finansowania prywatnych przedsięwzięć rozwija się niezwykle dynamicznie a przykładów za wdrażaniem tego rodzaju wsparcia we własnej firmie byłoby wystarczająco na słusznej objętości publikacje. Warto więc zainteresować się tym tematem nie tylko ze względu na ciekawą alternatywę dla klasycznych źródeł pozyskiwania środków, ale z uwagi na szerokie spektrum wykorzystywania crowdfundingu. W tym numerze wyjaśniamy na czym to polega, w co inwestować i jak postarać się o inwestora a także jak stosować działania crowdfundingowe w polityce CSR.
Z myślą o drobnych inicjatywach jak zakładanie jednoosobowej działalności czy finansowanie kosztów pracownika prezentujemy przegląd wsparcia proponowany przez Urzędy Pracy. To wciąż niedocenione źródło pozyskiwania funduszy, a proces aplikowania i rozliczania projektu jest jednym z najprostszych wśród dotacji dostępnych na rynku.
Dziesiąte wydanie to nie tylko nowe tematy, ale także nowy wygląd. Oby był dla Państwa tak samo przyjemny w odbiorze jak dla nas.
Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.
Zaloguj Zamów prenumeratę Kup PDFCrowdfunding to jedno z najciekawszych źródeł finansowania swoich projektów. Co trzeba zrobić, aby pozyskać środki bezpośrednio od internautów?
Na przestrzeni ostatnich kilku lat stopa bezrobocia w Polsce systematycznie ulega obniżeniu. Według aktualnych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynosi obecnie 8,4%1. W znacznym stopniu jest to zasługa wykorzystania narzędzi pomocowych skierowanych do przedsiębiorców. Programy dostępne w Urzędach Pracy umożliwiają przedsiębiorcom znalezienie odpowiednich kandydatów do pracy, podnoszenie...
Wewnętrzne regulaminy mogą różnić się od siebie, zawierać dodatkowe warunki, które należy spełniać, ubiegając się o wybraną formę wsparcia. Często określają one również maksymalną kwotę refundacji.
Inwestycje zawsze dotyczyły tych, którzy mieli wystarczająco dużo kapitału, aby czerpać przyjemność z rozważań nad sposobem ulokowania finansów. Jednak, aby te dywagacje miały jakikolwiek sens, pieniędzy musiało zostawać wystarczająco dużo. Tym, którzy mieli niewielkie nadwyżki pozostawała długotrwała kumulacja lub często ryzykowna giełda. Brak możliwości dywersyfikacji, np. inwestycjami w nieruchomości,...
Młode, dopiero rozwijające się start-upy najczęściej miewają dwa kluczowe problemy do rozwiązania: znalezienie środków na działalność i zdobycie nowych klientów. Oba czynniki decydują o przyszłości firmy, ale żaden z nich nie jest łatwy do osiągnięcia. Z pomocą przychodzą aniołowie biznesu, którzy oferują obiecującym start-upom wsparcie finansowe i merytoryczne oraz pomoc w zarządzaniu.
Wspieranie działalności gospodarczej może przybierać wiele form. Najczęściej myślimy o dotacjach, pożyczkach preferencyjnych, ulgach i odpisach podatkowych. Ale wspieranie działalności gospodarczej to także zapewnienie ciągłości finansowania przedsiębiorstwa. Ciągłość ta musi być zachowana także w sytuacji kryzysowej. Jak to zrobić? Odpowiedzią jest sukcesja gospodarcza.
Przedsiębiorcy bardzo często korzystają z różnego rodzaju dotacji na prowadzenie działalności gospodarczej. Samo otrzymanie dotacji, czyli bezzwrotnej pomocy finansowej, nie podlega VAT. Jeżeli jednak podatnik otrzymuje dofinansowanie do ceny konkretnego towaru lub określonego rodzaju usługi, to taka dotacja zwiększa podstawę opodatkowania VAT z tytułu sprzedaży dofinansowanego towaru lub usługi.
Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe jest obecnie zaliczane do metod bardzo efektywnego i szybkiego pozyskiwania funduszy na realizację określonych celów i projektów. Crowdfunding przyczynił się nie tylko do zdemokratyzowania inwestowania (każdy może inwestować ile, w co i kiedy chce, wykorzystując do tego bardzo proste narzędzia w postaci platform crowdfundingowych), ale także spowodował...
Sztuka prowadzenia projektów jest bardzo rozległą i skomplikowaną dziedziną. Sprawne poruszanie się w jej meandrach wymaga dużo wiedzy, ogromnego doświadczenia, a często także odrobiny szczęścia. W takiej sytuacji znajduje się wielu przedsiębiorców, którzy w oderwaniu od procesowej rzeczywistości firmy stają u progu nowego wyzwania. Co zrobić, aby nie utonąć już na starcie swojej przygody z projektami,...
Zdążyliśmy już poznać możliwości finansowania projektów dedykowanych sektorowi przedsiębiorstw za pomocą Funduszy Unijnych. Jednym z warunków otrzymania dotacji jest posiadanie innowacyjnego pomysłu. Może to być również korzystanie z wyników takich prac prowadzonych przez organizacje zewnętrzne na nasze zlecenie lub ewentualnie realizowanie polityki wspólnych prac B+R z innymi organizacjami w ramach...
W dzisiejszych czasach liczy się to, co będzie jutro i podążanie za zmianą, która następuje nieustannie. W celu utrzymania się na rynku, trzeba śledzić poczynania zarówno konkurencji, jak i wewnętrznej kondycji własnej firmy. Jednym z czynników sukcesu naszej firmy jest wprowadzanie na bieżąco usprawnień, co jest możliwe na podstawie wyznaczonych, zaplanowanych, zmierzonych i przeanalizowanych kluczowych...
Ministerstwo Rozwoju ogłasza konkurs na ZWROTNE FINANSOWANIE w temacie: Pomoc zwrotna jako popytowy instrument finansowania działań z zakresu kształcenia ustawicznego.
W ramach Działania 1.2 „Sektorowe programy B+R” organizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Zarząd województwa śląskiego ogłosił nabór w konkursie Oś priorytetowa IV efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna działanie 4.1 Odnawialne źródła energii poddziałanie 4.1.2 Odnawialne źródła energii-RIT Zachodni.
Tematy omawiane w poprzednich numerach:
Dodaj do ulubionych - opcja jest dostępna tylko dla aktywnych prenumeratorów.
Pełna funkcjonalność serwisu z wyłączeniem możliwości pobierania wydań w formacie PDF.