Dotacje i fundusze 11/2017

DiF_11.jpg

Leasing - Leasingowanie wartości niematerialnych

Finansowanie – pojęcie tak szerokie, że z pewnością każdy z Państwa miałby własny pomysł co sklasyfikować jako najważniejsze aspekty tego zagadnienia. Pojęcie jednak świetnie oddające nową odsłonę naszego magazynu. W Państwa rękach spoczywa bowiem nowe, nieco zmienione wydanie Dotacji i Funduszy, od teraz – magazyn FINANSOWANIE. Słuchając sugestii naszych czytelników podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu tematyki związanej z pozyskiwaniem środków o alternatywne możliwości finansowania projektów, inwestycji czy działań rozwojowych. Fundusze europejskie i dotacje pochodzące z rządowych konkursów wciąż są ważną częścią czasopisma, jednak w kolejnych numerach chcemy zaproponować także inne możliwości wykorzystywania zewnętrznego kapitału.

Początek nowego roku zwykle jest czasem zmian i podsumowań. Tak też jest u nas. Prezentujemy wstęp do podsumowania rynku leasingowego w Polsce, omawiając przy tym sposoby na wykorzystanie tego rodzaju operacji w biurze, m.in. leasingując oprogramowanie. Ryszard Cieślak dokonuje analizy działań badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw, natomiast Michał Musierowicz omawia zmiany, które wprowadza „mała” ustawa o innowacyjności.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum