Dotacje i fundusze 13/2017 (maj-czerwiec)

DiF_13.jpg

Działanie 2.1 – 900 mln na badania i rozwój

"Finansowanie Dotacje Fundusze" w nowej odsłonie. Od dłuższego czasu pojawiała się sygnalizowana przez Czytelników potrzeba rozszerzenia tematyki dwumiesięcznika o tematy szerzej omawiające problematykę źródeł finansowania, controllingu projektów i inwestycji, zarządzania finansami.

Nic więc dziwnego, że zdecydowaliśmy się na integrację "Finansowania Dotacji Funduszy" dwumiesięcznikiem "Finanse i Controlling" wprowadzając tamże stały dział.

Jednocześnie rozszerzyliśmy znacznie zawartość strefy on-line dostępnej pod adresem www.e-finansowanie.pl.

Mamy nadzieję, że nowa, rozszerzona formuła dwumiesięcznika "Finansowanie Dotacje Fundusze" spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających Czytelników.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup PDF

Artykuły

nr 13/2017

Działanie 2.1 – 900 mln na badania i rozwój

FiC_51_68.jpg

Celem artykułu jest przedstawienie najważniejszych cech działania 2.1 „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw”. Istotą projektu jest utworzenie lub rozwój centrów badawczo-rozwojowych – głównie poprzez inwestycję w środki trwałe. W artykule, po krótkim wprowadzeniu, omówiono najważniejsze elementy dokumentacji konkursowej, takie jak katalog kosztów kwalifikowanych czy też kryteria...

Czytaj więcej
nr 13/2017

Zatrudnianie i koszty pracy w projektach dofinansowanych

DiF_13_08.jpg

Nie da się ukryć, że dla każdego prezesa zarządu lub dyrektora finansowego zasadnicze pytanie, jakie sobie stawia, brzmi: „Jakie będę miał korzyści z realizacji projektu współfinansowanego ze środków unijnych?”. Jednym z argumentów przemawiających za korzystaniem z dofinansowania jest możliwość refundowania kosztów wynagrodzenia pracowników przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej
nr 13/2017

Wniosek doskonały – jak zwiększyć szanse na dofinansowanie projektu?

DiF_13_14.jpg

Wniosek powinien być esencją projektu na papierze, jak najlepiej odzwierciedlać jego ideę i przebieg oraz być wizytówką przed oceniającymi. Wynika z tego, że zanim rozpoczniemy długofalowe przedsięwzięcie z dużym budżetem, warto poświęcić nieco więcej czasu i wysiłku na sformułowanie jego planu.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 13/2017

Nowe wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków ułatwią realizację projektów hybrydowych PPP?

Realizacja projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego z udziałem środków unijnych (tzw. projekty hybrydowe) jest bardzo złożona, a z uwagi na nieodpowiednie regulacje prawne – trudna w realizacji.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 13/2017

Wpływ relacji źródeł finansowania przedsiębiorstwa na wartość projektów inwestycyjnych

Finansowym celem działania przedsiębiorstwa jest maksymalizacja bogactwa jego właścicieli. Wyższa wartość przedsiębiorstwa wiąże się z większymi możliwościami pozyskiwania kapitału na cele rozwojowe po niższych kosztach.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 13/2017

Nawet po pół miliona dla firm na rozwój eksportu

28 kwietnia w ramach programu POPW 2014-2020 rusza nabór wniosków o dofinansowania dla firm z makroregionu Polski Wschodniej na rozwój eksportu. Maksymalna wartość projektu wynosi ponad 500 000 zł. – Rozwój internacjonalizacji na terenach Polski Wschodniej może znacząco wpłynąć na sytuację gospodarczą tej części kraju. Są branże, w których nie ma ona sobie równych, a poszerzając dla nich rynki...

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 13/2017

Ryzyko walutowe w projektach unijnych

euro-xs.jpg

Skomplikowane procedury, wytyczne i kryteria – to dzień powszedni menedżerów projektów sygnowanych 12 gwiazdami. Rozliczanie projektów unijnych rządzi się własnymi prawami. Czasami trudno w nich szukać rynkowych prawidłowości, co może utrudniać proces planowania wydatków.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 13/2017

Formy zatrudnienia w projekcie: nie zawsze można wszystko

W ramach realizacji projektu personel można zatrudnić na następującej podstawie:

  • umowy o pracę na cały albo część etatu,
  • oddelegowania do projektu w ramach istniejącego już stosunku pracy,
  • umowy cywilnoprawnej: umowy-zlecenia albo umowy o dzieło,
  • umowy o współpracy, zawartej z osobą prowadzącą działalność gospodarczą,
  • samozatrudnienia w projekcie.
Czytaj więcej
Tylko on-line nr 13/2017

Wciąż mała popularność ulgi B+R wśród firm w Polsce

Analiza KPMG w Polsce pt. „Ulga podatkowa na badania i rozwój” Od momentu wprowadzenia ulgi na prace badawczo-rozwojowe minął ponad rok, jednak dotychczas nie zyskała ona dużej popularności wśród przedsiębiorców. Jedynie co dziewiąta przebadana firma, prowadząca prace badawczo-rozwojowe skorzystała z ulgi za 2016 rok. Aż 21% respondentów wciąż nie jest świadomych istnienia takiej możliwości obniżenia...

Czytaj więcej

Reklama