Dotacje i fundusze 14/2017

DiF_14.jpg

Pomimo 13 lat doświadczeń w pozyskiwaniu dotacji ze środków unijnych, wiele firm aplikujących o dofinansowanie, już na starcie popełnia sporo błędów, które na etapie rozpatrywania wniosku skutkują jego niską oceną czy nawet odrzuceniem. Wciąż aktualny jest problem związany z wstępną weryfikacją potrzeb i dopasowaniem odpowiedniego programu, z którego chcemy otrzymać dofinansowanie. Nie musi tak być. Poprosiliśmy eksperta, Andrzeja Najdę, o przygotowanie praktycznej checklisty z pytaniami, na które rzetelnie powinno odpowiedzieć każde przedsiębiorstwo przystępujące do opracowania wniosku. Czekamy na sygnały od Państwa, jak bardzo pomocna była lista. Jesteśmy otwarci również na uwagi płynące z Państwa doświadczeń. Stwórzmy razem #FunduszowąChecklistę!

Przedsiębiorstwa prowadzące działalność badawczo-rozwojową mogą liczyć na wsparcie nie tylko ze strony funduszy unijnych, ale i państwa. O tym, jakie korzyści płyną z inwestycji w infrastrukturę B+R , które przepisy są korzystne dla podatników oraz jak zmaksymalizować profity dla przedsiębiorców przez połączenie funduszy unijnych z ulgą podatkową pisze Joanna Ciura.

Polecamy również zajrzeć do Strefy Online, gdzie znajdą Państwo jeszcze więcej wartościowych materiałów dotyczących bezzwrotnych możliwości sięgnięcia po środki na projekty i rozwój firmy.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

O tym się (nie) milczy

Archiwum