Dotacje i fundusze 15/2017

DiF_15.jpg

Emisja dłużnych papierów wartościowych - kiedy, po co i jak?

W najnowszym wydaniu tradycyjnie już staraliśmy się przygotować dla Państwa materiały skupiające się już nie tylko wokół wsparcia finansowego płynącego ze środków unijnych, ale również pochodzących z alternatywnych, szerzej dostępnych źródeł. Wszak poszukiwanie możliwości pozyskania kapitału na atrakcyjnych warunkach, to dla wielu przedsiębiorców chleb powszedni.

Emisja dłużnych papierów wartościowych bez wątpienia może stanowić ciekawą i atrakcyjną alternatywę przy pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania. O tym, dlaczego warto rozważyć tę opcję opowie Maciej Kobza, ekspert  z wieloletnim doświadczeniem w zakresie obsługi inwestorów. Dokładnie prześwietlamy wszystkie korzyści i ograniczenia płynące z emisji własnych papierów dłużnych, a także pokazujemy jak zyskać doskonałe narzędzie do zarządzania płynnością finansową.

W artykule Anny Tomajczyk, jeszcze raz powracamy do tematu finansowania projektów badawczo-rozwojowych, wspieranych przez kilka dużych programów. Z uwagi na niesłabnące zainteresowanie tym obszarem, ponownie omawiamy wspólnie z ekspertem najważniejsze wymogi i kluczowe elementy przy opracowaniu wniosku. Szczegółowe i rozbudowane kryteria konkursowe, a także ogromna konkurencja wniosków, jaką znamy z poprzednich naborów, bezwzględnie wymagają dobrego przygotowania do konkursu.

Na koniec ,praktyczny materiał analityka finansowego Bartosza Turka, który na naszą prośbę poszukał alternatywy dla popularnej lokaty bankowej. Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów i Narodowego Banku Polskiego, korzystniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy może być wybór obligacji skarbowych. Dlaczego? Ile można zyskać kupując obligacje? Zapraszam do zapoznania się z porównaniem obu rozwiązań.  Wyniki są naprawdę interesujące.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum