Dotacje i fundusze 16/2017

DiF_16.jpg

Finansowanie działalności bieżącej pod lupą ekspertów

Udział usług faktoringu w polskiej gospodarce od lat wykazuje tendencję wzrostową. W roku 2016 faktorzy mogli pochwalić się obrotami o wartości przekraczającej 158 mld zł. Z usług finansowania przyszłych wierzytelności korzystają przedstawiciele przedsiębiorstw z każdego segmentu rynku –

z sektora małych i średnich przedsiębiorstw MŚP, jak i firmy cieszące się miliardowymi obrotami. Bieżący numer magazynu „Finansowanie” poświęciliśmy zatem zagadnieniu faktoringu. Zarówno w magazynie drukowanym jak i w strefie online znajdą Państwo opracowania naszych ekspertów na temat zasad działania i zawierania umów faktoringowych oraz ich opodatkowania.

Ale nie samym faktoringiem żyje przedsiębiorca. Okazuje się, że również w aspekcie szybszego uzyskania kapitału z tytułu wykonanych usług/sprzedaży istnieje alternatywne rozwiązanie w postaci umowy forfaitingu. Razem z ekspertami z kancelarii AKGK Adwokaci Kostański Gradzi Kuczara, omawiamy elementy szczególne tego kontraktu, sprawdzamy również jakie są funkcje zabezpieczające umowę oraz wysokość wynagrodzenia forfaitera.

W temacie dotacji płynących z Unii Europejskiej przypominamy, iż 2 sierpnia br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs w ramach swojego sztandarowego Działania 3.2.1 PO IR „Badania na rynek”. Kolejny raz mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa będą miały szansę pozyskania dotacji na realizację projektów obejmujących wdrożenie wyników prac B+R i prowadzących do uruchomienia produkcji nowych produktów lub usług. Odświeżone kryteria, zliberalizowane progi wejścia do konkursu, dedykowana linia finansowa skierowana do średnich miast oraz niezwykle atrakcyjny budżet w połączeniu z wydłużonym naborem wniosków, to nowości w tym rozdaniu i między innymi o tym przeczytają Państwo w materiale Grzegorza Rebkowiec z Crido Taxand.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum