Dotacje i fundusze 17/2018

DiF_17.jpg

Strategia innowacji firmy i jej finansowanie - o czym pamiętać

Innowacyjność to w obecnych czasach konieczność. Jest głównym czynnikiem wpływającym na rozwój przedsiębiorstw, ale też w coraz większym stopniu pozwala na budowanie przewagi konkurencyjnej. Mimo tego wiele firm nie wie, jak podejść do prowadzenia działalności innowacyjnej w sposób systematyczny. W artykule Katarzyny Kaim-Mierzwickiej znajdą Państwo odpowiedź na pytanie jak sformułować kompleksową strategię innowacji, które czynniki pomogą w osiągnięciu sukcesu przedsięwzięcia oraz z jakich instrumentów warto skorzystać decydując się na zewnętrzne finansowanie.

Właścicielom firm, wiele rzeczy spędza sen z powiek. Katastrofalne w skutkach mogą okazać się zarówno kryzys finansowy, jak i niewypłacalność kontrahentów, ciągły oddech na plecach ze strony konkurencji czekającej na nasze potknięcie czy utratę możliwości produkcyjnej. W większości przypadków, dzięki właściwemu zarządzaniu ryzykiem, możliwe jest ograniczenie skutków tych zdarzeń. Ratunkiem może być ubezpieczenie od utraty zysku. O tym, skąd wiedzieć, jaki zakres wybrać i czy zadeklarowana kwota sumy ubezpieczenia będzie wystarczająca, pisze Mateusz Komander. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, gdyż jak przekonuje ekspert, ubezpieczenie utraty zysku nie jest zarezerwowane wyłącznie dla „dużych graczy”.

Przełom roku to zwykle czas podsumowań i zapowiedź nadchodzących zmian. Komisja Europejska zaplanowała na rok 2018 szereg usprawnień, które mogą zaskoczyć małe i średnie firmy z całej Europy. Aby lepiej się do nich przygotować, ekspert z firmy Zafiro Solutions opracował materiał o zmianach w SME Instrumencie oraz krótkie podsumowanie tego, jak wyglądał rok 2017 w SMEI – czyli kto był najskuteczniejszy i jak w tym wszystkim odnalazły się polskie firmy.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Rozwiązania dla innowacji

Archiwum