Dotacje i fundusze 19/2018

DiF_19.jpg

Rentowność i ryzyko inwestycji w systemy wspomagające zarządzanie organizacją na przykładzie projektu wdrożenia Zrównoważonej Karty Wyników (BSC – Balanced Scorecard)

W kolejnym numerze magazynu „Finansowanie. Dotacje i fundusze” pozostajemy w temacie ryzyka inwestycyjnego. Naszą uwagę skupiliśmy na rentowności i ryzyku inwestycji w systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem – zdaje się bowiem, że nie ma dziś firmy, która by w nie nie inwestowała. Systemy te, bez względu na to, czy dotyczą produkcji, logistyki, klientów, należności czy zapasów, mają za zadanie tak wspomagać zarządzanie, by przełożyć się na wyniki finansowe firmy. Jeśli tak się nie dzieje, pojawia się pytanie o sensowność takiej inwestycji. W artykule, Andrzej Ebinger, szczegółowo analizuje to zagadnienie na przykładzie wdrożenia systemu Zrównoważonej Karty Wyników (BSC – Balanced Scorecard). Dokonuje też jego oceny. Z jednej strony omówiono nakłady inwestycyjne na wdrożenie systemów, z drugiej zaś – korzyści z wdrożenia. Jest merytorycznie i szczegółowo.

W marcu z kolei zakończyła się oferta publiczna litewskiego operatora turystycznego Novaturas, spółki portfelowej funduszu Enterprise Investors. To pierwsze w tym roku IPO na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, które poza naturalnym zainteresowaniem inwestorów, dodatkowo skłania do pytań o możliwych kolejnych debiutach IPOs na warszawskiej giełdzie. A także o to, czy czeka nas kolejny rok pod znakiem spółek opuszczających parkiet, a nie debiutujących na nim. O tym przeczytają Państwo w tekście Bartosza Margola, dyrektora w zespole ds. rynków kapitałowych PwC.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum