Dotacje i fundusze 24/2019

DiF_24.jpg

Odroczona sprzedaż biznesu sposobem na ograniczenie ryzyka właścicieli

Wraz z nowym rokiem przedsiębiorcy, którzy planują długookresowe kierunki rozwoju, nastawione a wdrażanie innowacji wykorzystujących najnowsze rozwiązania i technologie, mają szansę na uzyskanie dofinansowania w ramach Funduszy Europejskich. Część dofinansowania można uzyskać w ramach bezzwrotnych dotacji,  część zaś z tytułu odnawialnych pożyczek, poręczeń kredytów czy wejść kapitałowych, z których po spłacie można skorzystać ponownie. O tym, skąd wziąć fundusze na działalność z zakresu B+R, o jakich kwotach wsparcia mówimy i kiedy upływają terminy składania wniosków, pisze Laura Kloch, konsultantka w Accreo.

W numerze poruszamy również temat odroczonej sprzedaży przedsiębiorstwa. Jan Gaj z Navigator Capital Group dowodzi, że odroczona sprzedaż może być dobrym sposobem na ograniczenie ryzyka właścicieli i maksymalizację ceny sprzedaży przedsiębiorstwa.

Z kolei Jacek Kaliński z Clever Investment wychodzi naprzeciw potrzebom młodych firm i w swoim tekście podejmuje się omówienia zalet i wad finansowania dłużnego jako sposobu budowania majątku przedsiębiorstwa.

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum