Dotacje i fundusze 25/2019

DiF_25.jpg

Jak fundusze sprzyjają innowacjom?

Rok 2019 rozpoczęliśmy od samych pozytywnych wieści. Polska zdobyła tytuł lidera w zakresie wykorzystania funduszy europejskich w obecnej perspektywie finansowej (2014–2020), jest również największym beneficjentem środków wspólnotowych. Dobra passa funduszy europejskich w Polsce została potwierdzona przez Komisję Europejską, która wydała już 80 pozytywnych decyzji na realizację największych projektów energetycznych, infrastrukturalnych czy środowiskowych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, natomiast kolejne 29 projektów zostało przekazane do akceptacji przez Komisję Europejską.

Wiodącym obszarem w sektorze kreatywnym jest wzornictwo przemysłowe, które jest uznawane za najbardziej dynamicz­nie rozwijający się sektor w Unii Euro­pejskiej. W przemyśle kreatywnym to właśnie wzornictwo generuje znaczny poziom PKB UE oraz przyczynia się do wdrażania w procesach produkcji nowych technologii. Realizacji koncepcji strategii wzorniczej sprzyjają obecnie dostępne formy dofinansowania z funduszy europejskich. Jakie i o jakich kwotach mówimy? Odsyłam do lektury artykułu naszej specjalistki – Laury Kloch.

W numerze piszemy także, jak wypracować i zaimplementować projekt oszczędnościowy w przedsiębiorstwie oraz o wykorzystaniu instrumentów pochodnych w zarządzaniu finansami.

Zapraszamy do lektury!

Pobranie wydania w formie pliku PDF możliwe dla zalogowanych użytkowników serwisu. Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup pojedyncze wydanie

Spis treści

Archiwum