Inwestycje zawsze dotyczyły tych, którzy mieli wystarczająco dużo kapitału, aby czerpać przyjemność z rozważań nad sposobem ulokowania finansów. Jednak, aby te dywagacje miały jakikolwiek sens, pieniędzy musiało zostawać wystarczająco dużo. Tym, którzy mieli niewielkie nadwyżki pozostawała długotrwała kumulacja lub często ryzykowna giełda. Brak możliwości dywersyfikacji, np. inwestycjami w nieruchomości, z powodu niewystarczającej ilości pieniędzy, stawiał tych inwestorów w gorszej pozycji.

W takich okolicznościach i dzięki rozwiązaniom informatycznym narodził się pomysł, aby połączyć siłę nabywczą tych, którzy indywidualnie mają niewiele, ale razem dysponują znaczną sumą pieniędzy. Mowa tu o crowdfundingu nieruchomości. W Polsce to nadal łamacz języka i mocno niszowy temat, ale mało kto wie, że crowdfunding nieruchomości (real estate crowdfunding, RECF) to obecnie rynek wart ponad 2 miliardy dolarów, który miał swój debiut w 2013 r. i obecnie jest globalnie mierzalny. Kilkadziesiąt platform pod każdą szerokością geograficzną stale oferuje projekty inwestycyjne, w które może zaangażować się dosłownie każdy, kto dysponuje choćby niewielkimi oszczędnościami.

Full access available for logged users only. Log in or select the best subscription option here..

Log in Order a subscription

Also check

On-line only no. 17/2018

Rozwój czy modernizacja?

W dotychczasowej pracy controllera przewidywalność prognoz długoterminowych można było opierać na standardowych procedurach wypracowanych i funkcjonujących od wielu lat w organizacji. Dzisiaj, w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym i niepewności co do prognoz na poziomie wskaźników makroekonomicznych oraz dynamicznie zmieniającym się rynku spowodowanym kryzysem, pewność prognozy planów jest obarczona zdecydowanie większym ryzkiem niż w czasach stabilizacji rynkowej.

Read more

Sukcesja gospodarcza. Zapewnij ciągłość finansowania

Wspieranie działalności gospodarczej może przybierać wiele form. Najczęściej myślimy o dotacjach, pożyczkach preferencyjnych, ulgach i odpisach podatkowych. Ale wspieranie działalności gospodarczej to także zapewnienie ciągłości finansowania przedsiębiorstwa. Ciągłość ta musi być zachowana także w sytuacji kryzysowej. Jak to zrobić? Odpowiedzią jest sukcesja gospodarcza.

Read more

Kiedy aniołowie biznesu decydują się zainwestować w start-up?

DIF_10_20.jpg

Młode, dopiero rozwijające się start-upy najczęściej miewają dwa kluczowe problemy do rozwiązania: znalezienie środków na działalność i zdobycie nowych klientów. Oba czynniki decydują o przyszłości firmy, ale żaden z nich nie jest łatwy do osiągnięcia. Z pomocą przychodzą aniołowie biznesu, którzy oferują obiecującym start-upom wsparcie finansowe i merytoryczne oraz pomoc w zarządzaniu.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Advertisement