Jeżeli udało nam się z powodzeniem przejść przez niełatwy proces aplikowania o fundusze europejskie, a w ręce trzymamy podpisaną umowę o dofinansowanie, warto poinformować o tym nasze otoczenie biznesowe. Jak się okazuje, nie jest to tylko nasze prawo, ale przede wszystkim obowiązek – spełnienie zadań dotyczących informacji i promocji jest jednym z warunków pozytywnego rozliczenia projektu, podobnie jak właściwie przeprowadzona archiwizacja dokumentacji projektowej.

Informacje o otrzymanym dofinansowaniu należy podawać w trakcie realizacji projektu, przy okazji podejmowanych działań promocyjnych oraz w określonym czasie po zakończeniu projektu. Nie należy się jednak obawiać, że brak logotypu na zakupionej maszynie oznacza niekwalifikowanie wydatku i zwrot całego przyznanego dofinansowania. Działania informacyjne i promocyjne mają służyć głównie poinformowaniu jak największej części społeczeństwa o tym, że konkretne działanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu unijnemu. Wynika to z założenia, że obywatele Unii Europejskiej mają prawo dowiedzieć się, w jaki sposób są inwestowane jej zasoby finansowe.

Full access available for logged users only. Log in or select the best subscription option here..

Log in Order a subscription
Favorites Print

Also check

Energooszczędne budowanie – pora przygotować się na zmiany

DiF_7_19.jpg

Na ponad 281 mln złotych dofinansowania w ciągu najbliższych 3 lat mogą liczyć osoby, które zainwestują w energooszczędne domy lub mieszkania. Czy czeka nas boom na rynku „zielonego” budownictwa?

Read more

Uwaga inwestorzy OZE – potencjalna zmiana systemu wsparcia!

e06s34.jpg

W roku 2014 odbyły się ostatnie konkursy z puli pieniężnej UE z drugiego okresu programowego dla Polski 2007-2013. Nowe środki przyznane na lata 2014-2020 zostały uruchomione pod koniec 2015 roku. Harmonogramy naborów wniosków na rok 2016 przedstawiają możliwości pozyskania funduszy dla beneficjentów m.in. na inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz efektywności energetycznej, będące przedmiotem artykułu.

Read more

Preferencyjne pożyczki z umorzeniem

dif04_s29.jpg

Przedsiębiorstwa, które podejmą inwestycje, aby ograniczyć ich negatywny wpływ na środowisko, mogą otrzymać wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w postaci pożyczki pokrywającej nawet 75% kwalifikowalnych kosztów przedsięwzięcia. Dodatkowym bonusem jest możliwość częściowego jej umorzenia.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Advertisement