W roku 2014 odbyły się ostatnie konkursy z puli pieniężnej UE z drugiego okresu programowego dla Polski 2007-2013. Nowe środki przyznane na lata 2014-2020 zostały uruchomione pod koniec 2015 roku. Harmonogramy naborów wniosków na rok 2016 przedstawiają możliwości pozyskania funduszy dla beneficjentów m.in. na inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) oraz efektywności energetycznej, będące przedmiotem artykułu.

Środki strukturalne oraz krajowe na wskazany zakres inwestycji będą rozdysponowane zarówno przez instytucje ogólnopolskie, np. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW, środki krajowe, strukturalne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, POIiŚ, oraz norweskie), jak również z poziomów regionalnych (wojewódzkich) z urzędów marszałkowskich (środki strukturalne z Regionalnych Programów Operacyjnych, RPO).

Full access available for logged users only. Log in or select the best subscription option here..

Log in Order a subscription
Favorites Print

Also check

Energooszczędne budowanie – pora przygotować się na zmiany

DiF_7_19.jpg

Na ponad 281 mln złotych dofinansowania w ciągu najbliższych 3 lat mogą liczyć osoby, które zainwestują w energooszczędne domy lub mieszkania. Czy czeka nas boom na rynku „zielonego” budownictwa?

Read more

Naznaczony dotacją unijną

DiF_7_36.jpg

Jeżeli udało nam się z powodzeniem przejść przez niełatwy proces aplikowania o fundusze europejskie, a w ręce trzymamy podpisaną umowę o dofinansowanie, warto poinformować o tym nasze otoczenie biznesowe. Jak się okazuje, nie jest to tylko nasze prawo, ale przede wszystkim obowiązek – spełnienie zadań dotyczących informacji i promocji jest jednym z warunków pozytywnego rozliczenia projektu, podobnie jak właściwie przeprowadzona archiwizacja dokumentacji projektowej.

Read more

Preferencyjne pożyczki z umorzeniem

dif04_s29.jpg

Przedsiębiorstwa, które podejmą inwestycje, aby ograniczyć ich negatywny wpływ na środowisko, mogą otrzymać wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w postaci pożyczki pokrywającej nawet 75% kwalifikowalnych kosztów przedsięwzięcia. Dodatkowym bonusem jest możliwość częściowego jej umorzenia.

Read more

Current issue

Go to

Partners

Advertisement