Dobór odpowiedniego oprogramowania wspomagającego zarządzanie zasobami może przyprawić o zawrót głowy. Ogromna liczba dostępnych narzędzi, różnorodność pod względem licencjonowania i funkcjonalności pozornie pozwala na szybkie znalezienie idealnego rozwiązania dopasowanego do własnych potrzeb. Jednak im więcej wymagań stawiamy przed oprogramowaniem, tym więcej musimy w nie zainwestować. I dotyczy to zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Jak podejść do wyboru narzędzia wspomagającego zarządzanie zasobami na przykładzie agencji UX Symetria

Z drugiej strony wybór musi odnosić się do wymagań związanych z posługiwaniem się systemem. Kto i w jaki sposób będzie korzystał z oprogramowania? Jakie funkcje są dla tych osób niezbędne, a jakie jedynie przydatne? Z poziomu jakich urządzeń i miejsc jest konieczny dostęp do aplikacji?

Podchodząc do wyboru zestawu narzędzi w Symetrii, uwzględniamy w tym miejscu także użyteczność i user experience korzystania z aplikacji. Sami najlepiej zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze pozytywne wrażenia z obsługi oprogramowania przekładają się na wymierne oszczędności – mniejszą liczbę popełnianych błędów, brak konieczności korzystania z pomocy czy po prostu szybkie wykonywanie operacji.

Pozostałe 91% artykułu dostępne jest dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Jeśli posiadasz aktywną prenumeratę przejdź do LOGOWANIA. Jeśli nie jesteś jeszcze naszym Czytelnikiem wybierz najkorzystniejszy WARIANT PRENUMERATY.

Zaloguj Zamów prenumeratę Kup dostęp do artykułu
Ulubione Drukuj

Zobacz również

Tylko on-line nr 16/2017

Zastosowanie arkusza MS Excel w budowie scenariuszy

Wykorzystanie metod scenariuszowych w analizie ryzyka jest jednym z narzędzi identyfikacji wpływu czynników egzogenicznych na efektywność projektu. Pozwalają one sprawdzić, jaki będzie wpływ zmian poszczególnych czynników na miary oceny opłacalności. Arkusz Ms Excel, jako podstawowe narzędzie wykorzystywane w analizie finansowej, zawiera wbudowaną funkcjonalność pozwalającą na definiowanie scenariuszy.

Czytaj więcej
Tylko on-line nr 13/2017

Formy zatrudnienia w projekcie: nie zawsze można wszystko

W ramach realizacji projektu personel można zatrudnić na następującej podstawie:

  • umowy o pracę na cały albo część etatu,
  • oddelegowania do projektu w ramach istniejącego już stosunku pracy,
  • umowy cywilnoprawnej: umowy-zlecenia albo umowy o dzieło,
  • umowy o współpracy, zawartej z osobą prowadzącą działalność gospodarczą,
  • samozatrudnienia w projekcie.
Czytaj więcej

Przejdź do

Partnerzy

Reklama